Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Korpusinių baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklės

 

Įsigyjant baldus verta susipažinti, kaip teisingai juos naudoti ir prižiūrėti. Juk tokių baldų eksploatacijos laikas yra apie 15 metų, nors saugant jie gali tarnauti ir kur kas ilgiau. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ne tik virtuvės  bei kitų  korpusinių baldų dizainui, bet ir patogumui, komfortui bei ilgaamžiškumui. Visa tai leidžia įgyvendinti baldų pramonės naujovės. Laikydamiesi keleto paprastų ir praktiškų patarimų, visada galėsite išsaugoti puikią visų komplekto elementų būklę. Laikas, kuriam bėgant korpusiniai baldai išlieka gražus ir tinkamas naudoti, reikšmingai priklauso nuo eksploatacijos sąlygų.  

 • Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 30 ÷ 75%) Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai, santykinė oro drėgmė yra 60 – 70%. Pasistenkite, kad jūsų baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Tačiau jeigu sąlygos yra nepalankios, rekomenduojama dažnai vėdinti patalpą ir esant galimybėms naudotis oro drėkintuvais arba džiovintuvais, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė.
 • Baldai neturi būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių

Kaip taisyklingai naudoti?

• Korpusinius baldus (spintas, stelažus, prieškambario, virtuvės baldus, stalus ir kt.) naudokite tik pagal paskirtį.

• Visus sunkius daiktus spintos viduje sukraukite taip, kad svoris būtų tolygiai pasiskirstęs po visą plotą ir būtų išlaikyta pusiausvyra.

• Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre.

• Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.

• Atkreipkite dėmesį, kad virtuvės baldai, esantys netoli viryklės, yra veikiami didesnės temperatūros. Taigi norėdami, kad jie ilgiau išliktų nepriekaištingos kokybės, būtinai atskirkite baldą nuo viryklės šilumai nepralaidžia medžiaga. Jei jūsų viryklė – integruota, jos izoliuoti nereikia, tuo jau pasirūpino gamintojai.

 • Baldus reikia saugoti nuo:

tiesioginių saulės spindulių. Užtikrinkite tokias sąlygas, kad baldų neveiktų tiesioginiai saulės spinduliai. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.

 -  tiesioginio garų poveikio baldų paviršiams

-            Drėgmės. Stenkitės, kad ant korpusinių baldų paviršiaus nesikauptų drėgmė – gali išbrinkti medinės detalės ir atsiklijuoti plastikas.

-            mechaninio poveikio: vengti smūgių, nebraižyti paviršių aštriais daiktais, pvz., negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus Smulkindami produktus, visuomet naudokite pjaustymo lentelę – tokiu būdu nepažeisite stalviršio vientisumo. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami – uždarydami paslankias baldų detales.

-             skysčių poveikio: sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti. Stenkitės, kad baldų paviršius visada būtų sausas.

-             staigių temperatūros pokyčių. Didelę reikšmę turi karštis arba šaltis. Be to, staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis. Baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1m iki šilumos šaltinio. Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +10 iki +25°C

-             aukštos temperatūros, pvz., nestatyti įkaitusių indų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus. Pasistenkite, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų (lygintuvų, puodų su verdančiu vandeniu ir t.t.) arba jų ilgą laiką neveiktų šilumos efektą sukelianti spinduliuotė (galingų lempų šviesa, neekranuotos mikrobangos ir t.t.).

-             atviros ugnies

 

 • Priežiūra

 

* Dureles, korpusus, stalviršius valyti baldų priežiūrai skirtomis, neturinčiomis kietų dalelių, valymo priemonėmis

* Lengvai pašalinamas dėmes valyti švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu

* Stiklinių paviršių priežiūrai naudoti tik specialias, neturinčias kietų dalelių, valymo priemones

* Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu

Jeigu nešvarumus sunku nuvalyti, rekomenduojama naudoti specialius valiklius, kurių asortimentas šiais laikais yra pakankamai platus. Valikliai ne tik valo, bet gali ir poliruoti, saugoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių. Tokiu atveju būtina laikytis gamintojo instrukcijų, kaip ir kokioms sritims (paviršiams ar medžiagoms) naudoti šiuos valiklius. Jeigu neturite specialių valymo priemonių, galite naudoti silpną neutralaus ploviklio tirpalą (pavyzdžiui, 2% ploviklio ir 98% vandens). Baigiant tvarkytis būtina išdžiovinti visas korpusinių baldų detales, kurias valėte drėgnu būdu. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į vidines ir mažai vėdinamas detales, kraštus ir sujungimus. Prisiminkite, jog valymui negalima naudoti tokių audinių, kempinių arba pirštinių, kurios suvilgytos priemonėmis, galinčiomis pažeisti valomą paviršių.

Ypatingai saugokite, kad ant korpusinių baldų nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir reakcija jūsų turtui  gali turėti neigiamų padarinių. Be to, reikėtų prisiminti, jog kai kuriuose specifiniuose plovimo (valymo) mišiniuose gali būti didelė chemiškai agresyvių ir/arba abrazyvinių medžiagų koncentracija. Tokiomis priemonėmis virtuvės baldų valyti negalima.

 • Maksimalūs apkrovimai
 • * Pastatomos spintelės stalčius su dvigubomis sienelėmis - 30kg., didysis 1000mm pločio stalčius– 50 kg.
 • * Pastatomos spintelės stalčius su viengubomis sienelėmis - 30kg.
 • * Ištraukiamas chromuotas krepšys - 30kg.
 • * Aukšta virtuvės spinta su chromuotais krepšiais - 100kg.
 • * Ištraukiamas daugiafunkcinis modulis - 50kg.
 • * Pakabinama spintelė – 50kg.
 • * Virtuvės stalas – 100kg.
 • * Virtuvės ir baro kėdė – 120kg.
 • Remiantis pirkimo pardavimo sutarties  5.5. punktu pirkėjas pasirašydamas sutartį savo parašų patvirtina, kad su korpusinų baldų eksploatacijos taisyklėmis  yra susipažinęs (usi) asmeniškai, jas perskaitė, suprato ir sutinka su jomis bei  baldų eksploatacijos taisyklių  vieną egzempliorių gavo asmeniškai.

 

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, korpusiniai baldai daug metų puoš Jūsų namus!